Hírek
2015. November 16. 08:07, hétfő |
Helyi
Forrás: sajtóközlemény
Még kellemes az idő, de már készül a télre a katasztrófavédelem
A téli rendkívüli időjárási körülményekre való felkészülés érdekében koordinációs értekezletet tartottak a Komárom-Esztergom Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon.
Az egyeztetésen a Megyei Védelmi Bizottság Katasztrófavédelmi Operatív Törzse, így köztük a katasztrófavédelem, valamint társ- és együttműködő szervei számoltak be a téli felkészülés jegyében elvégzett feladatokról.
Az értekezleten részt vettek a rendőrség, a mentőszolgálat, a közút, a vöröskereszt, a Máltai Szeretetszolgálat, a gáz- és áramszolgáltató, a volán és a vasúttársaság megyei vezetői, képviselői, valamint az autómentéssel foglalkozó együttműködő szervezetek vezetői.
Erdélyi István tűzoltó ezredes, igazgató-helyettes köszöntötte a résztvevőket, majd bemutatta a szakterületi vezetőket, illetve azok elérhetőségeit, a gyors, pontos és hatékony tájékoztatás, információáramlás és együttműködés jegyében.
Ez követően a szakterületi vezetők röviden ismertették a résztvevőkkel, a rendkívüli téli időjárásra való felkészülés állapotát, helyzetét, megtett intézkedéseket.
Majlinger-Fehér Ádám tűzoltó őrnagy, a megyei főügyeleti osztályvezető bemutatta a Döntéstámogató térképet, valamint az azon rögzített térkép információkat.
Kocsány Zita tűzoltó alezredes, megyei iparbiztonsági főfelügyelő a kialakított interaktív térképet mutatta be, mely tartalmazza a megyében található pihenőhelyeket, kényszermegállókat, a só deponálásra biztosított helyszíneket, a kritikus pontokat, valamint a fix- és ideiglenes hóvédművel védett útszakaszokat. Ezt követően a lakosság alapellátásában közreműködő és résztvevő szervettek egyeztetett arról, hogy rendelkeznek-e mindazon személyi és tárgyi eszközökkel, melyekkel a lakosság alapellátását folyamatosan biztosítani tudják. Végül tájékoztatást adott arról, hogy a rendkívüli téli felkészülés érdekében egy tájékoztatót fog az igazgatóság kiadni a veszélyes üzemek, illetve a veszélyesáru-szállítással foglalkozók részére.

Sikrai Attila tűzoltó alezredes, megyei polgári védelmi főfelügyelő hangsúlyozta az erő-eszköz többszörösítés fontosságát különösen, ha egy kárfelszámolás esetében kevésnek bizonyulnak az, erők- eszközök, az önkéntes- és köteles polgári védelmi szervezeteket igénybe lehet venni. Továbbá kiért arra is, hogy a lakosság védelmének, ellátásának biztosításába, illetve a káresetek felszámolásába a megyei és a járási mentőcsoportok is bevonhatóak. Beszélt a mentéshez szükséges mezőgazdaságból lebiztosítható eszközökről, majd végül a meteorológiai figyelmeztetések és riasztások fontosságáról. Ehhez kapcsolódóan az Operatív Törzsek működésének elrendelésre tért ki, illetve felhívta a figyelmet a közös együttgondolkodásra a meteorológiai figyelmeztetések és riasztások kapcsán.
Deák István tűzoltó alezredes, megyei tűzoltósági főfelügyelő vázolta a katasztrófavédelem képességeit. A rendőrség, közút és a katasztrófavédelem együttműködését szorgalmazta különösképpen annak érdekében, hogy a téli időjárási körülmények között legalább egy forgalmi sávot vissza lehessen adni a közúti közlekedés számára.
A szakterületi vezetőket követően a társszervek – és közreműködő képviselői - saját szakterületükre vonatkozóan - tájékoztatást adtak a rendkívüli téli időjárásra való felkészülés jegyében tett intézkedésekről, végrehajtott feladatokról. Az elmúlt időszakban befejeződtek a gépszemlék, mindenhol felkészítették a járműveket a téli útviszonyokra.
Az értekezlet végén igazgató-helyettes úr megköszönte minden társszerv és közreműködő szerv képviselőinek a részvételét, észrevételeit és együttműködő készségét, ezzel hozzájárulva a rendkívüli téli időjárás okozta események hatékony kezeléséhez.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
