Hírek
2011. Augusztus 09. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
Még mindig a hadseregben bíznak a pakisztániak
Az Oszama Bin Laden elleni amerikai akció hatására valamelyest csökkenő mértékben ugyan, de még mindig a hadsereg élvezi a legnagyobb bizalmat a pakisztáni lakosság körében az állami szervezetek közül.
Katonákban igen, politikusokban nem bíznak
Az Abu Dhabi Gallup Center által közzétett kutatás szerint valamelyest csökkent a pakisztáni lakosság hadseregbe vetett bizalma, miután az amerikai haderők sikeresen katonai akciót hajtottak végre Oszama Bin Laden búvóhelyén. A 2011. április végi kutatás szerint a lakosság 86 százalékának bizalmát élvezte a katonaság, míg a május elején végzett lekérdezésnél már 78 százalékot mértek. A csökkenés ellenére még mindig a katonai szervek élvezik a legnagyobb bizalmat az állami intézmények közül.
Az április végén végzett felmérés szerint a pakisztáni lakosság több mint 56-58 százaléka bízik a bíróságokban és a pénzügyi intézményekben, alig harmada fordul bizalommal a rendőrség felé, 28 százaléka bízik a kormányban, és 19 százaléka hisz a választások tisztaságában. A megismételt vizsgálatban csak a kormány iránti bizalomra kérdeztek rá ismét, akkor 31 százalékos támogatottságot mértek a kutatók.
A felmérést végző szakértők szerint a katonaság iránti bizalom ereje annak köszönhető, hogy a hadsereg tagjai a polgári lakossággal együtt élnek, ami egyúttal jól reflektál arra a tényre, hogy a kormány és más polgári intézmények helyzete még mindig mennyire gyenge az országban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
