Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2011. Július 05. 07:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Még nem emelik a dohányáruk adóját

Még nem emelik a dohányáruk adóját

Halasztja a dohánytermékek jövdéki adójának emelését egy, a gazdasági törvénymódosítási tervekhez beterjesztett javaslat.

 

Az adóemelést elnapoló javaslatot az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága csatolta a módosító csomaghoz: indoklásuk alapján az azonos értékű adót úgy lehet kiszabni, hogy a teher két része közül az értékarányosat csökkenteni, míg a mennyiséggel arányosat növelni kell.

A tervezett adóemelés három lépcsőben történt volna meg. Az első fázisban az ezer szálankénti jövedéki adó 9750 forintról 9980-ra nőtt volna, míg a kiskereskedelmi eladási ár utáni adó 28,4 százalék, de minimum 18.080/ezer darabról 29 százalékra, illetve minimum 18.510 forintra növekedett volna.

A második lépcsőt 2012 január elsején, míg a harmadik július 1-én tervezték bevezetni. Akkortól a cigaretta ezer darabonkénti adója már 10.470 forint, míg a kiskereskedelmi adó 30 százalék, de ezer darabonként minimum 19.400 forint lett volna – közli a hirado.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.