Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2018. Szeptember 05. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron

Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron

Az elmúlt napokban lehullott nagy mennyiségű csapadék hatására megáradt a Lugosi-árok Székesfehérvár Maroshegy városrészében, ezért mintegy száz ingatlant ürítettek ki kedd este

- közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n. A közlemény szerint a lakosságvédelmi intézkedés során a rendőrök a katasztrófavédelem munkatársaival közösen közel hatvan embert telepítettek ki ideiglenesen a Székely utcából, őket az egyik fehérvári kollégiumban helyezték el.

Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a patak még nem öntött ki, de a belvíz már a külterületen található, zártkerti ingatlanokat veszélyezteti.

A város hivatalos honlapján található járási helyi védelmi bizottsági határozat szerint felkérték az áramszolgáltatót, hogy a szükséges megelőző intézkedéseket tegye meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.