Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2011. December 21. 15:46, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Megkezdték a bankok a felkészülést a pozitív adóslista bevezetésére

Megkezdték a bankok a felkészülést a pozitív adóslista bevezetésére

A központi hitelinformációs rendszerről szóló törvény értelmében teljessé válik a lakossági hitelnyilvántartás.Ezáltal a korábbi, BAR lista néven közismert negatív adóslista mellett létrejön a pozitív adóslista is.

Ennek életre hívását valamennyi magyarországi hitelintézetnek kötelező adatszolgáltatással kell támogatnia.

A pozitív adóslista a hitelintézetek azon lakossági ügyfeleinek adatait fogja tartalmazni, akiknek hitel- vagy hitel-jellegű szerződése van bármelyik magyarországi pénzügyi szolgáltatóval függetlenül attól, hogy az ügyfél a fizetési kötelezettségeinek eleget tett-e. A pozitív adóslistán szereplő magánszemélyek a jövőben gyorsabban és könnyebben juthatnak át a pénzintézetek hitelminősítési eljárásán, amennyiben újabb hitelt szándékoznak felvenni, hiszen a korábbi hitelekkel kapcsolatos adataik hozzáférhetővé válnak a hitelintézetek számára. A megfelelő hitelmúlt kedvezőbb kondíciókat is jelenthet az ügyfeleknek egy új szerződés esetén. A törvény értelmében a pozitív adóslista az adatfeltöltést követően 2012 tavaszán kezdi meg működését.

A Bankszövetség ezúton tájékoztatja a hazai pénzintézetek lakossági ügyfeleit, hogy a következő hetekben, legkésőbb 2012. január 9-ig tájékoztató levelet fognak kapni attól a hitelintézettől, amellyel hitel- vagy hitel-jellegű szerződésüket kötötték. Ebben a levélben a bankok a pozitív adóslistába kerülő adatokat közlik az ügyfelekkel. A Bankszövetség felhívja a tisztelt ügyfelek figyelmét, hogy a pozitív adóslistával kapcsolatban csak azoknak kell intézkedniük, akik úgy vélik, hogy az egyeztetésre megküldött adatok nem helyesek, vagy időközben változtak. Az érintett ügyfeleknek a személyre szóló tájékoztató levelekben megjelölt módon kell megtenniük a bejelentésüket. A levelek emellett tartalmazzák azokat az elérhetőségeket, amelyeken tájékozódni lehet a pozitív adóslistával kapcsolatban. Az egyes pénzintézetek ügyfél-információs forrásain kívül a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete honlapján, a www.pszaf.hu –n is teljes körű információt kaphatnak az érdeklődők.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.