Hírek
2023. Február 02. 09:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Megmenthette volna az élettársát, ha segít az ellátásában
A Szigetszentmiklósi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki vérző sérüléssel magára hagyta élettársát, aki a sérülés következtében életét vesztette.
A vádirat szerint az elkövető és a sértett élettársként éltek együtt Dunaharasztin. A kapcsolat során a férfi egyre jobban uralkodott a nő felett, amelynek részben fenyegetésekkel, részben bántalmazásokkal adott nyomatékot. 2021 decemberére a sértett már számos, nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett el az férfitól, de nem fordult rendőrséghez.
2021. december 2-án az elkövető és a sértett között ismét vita alakult ki, amelynek során a férfi legalább háromszor megütötte a nőt. Ugyanekkor pontosan nem ismert körülmények között a sértett lábán egy szúrt sérülés is keletkezett, amely erősen vérzett.
A sértett a mentőszolgálattól kért segítséget a sérülése miatt. A mentős diszpécser telefonon adott utasításokat a sértettnek a sérüléssel kapcsolatos elsődleges teendőkkel kapcsolatban. Ezt az elkövető is hallotta, mert beszélt is a diszpécserrel, aki elmondta, hogy mit tegyen a sértett vérzésének csillapítására. A férfi azonban csak egy rövid ideig vett részt a sértett ellátásában, majd elhagyta a házat. Rövid időre azután ugyan visszatért, de már nem segített az egyre gyengülő nőnek, hanem újra kiment a házból, majd autóval elhajtott.
Mire az elkövető visszatért a párja már nem lélegzett. A helyszínre érkező mentők már nem tudták újraéleszteni a nőt. A magára hagyott sértett a vérveszteség miatt veszítette életét, amely jó eséllyel elkerülhető lett volna, ha megakadályozva a sértett mozgását sérülését időben, szoros nyomókötéssel látták volna el.
A Szigetszentmiklósi Járási Ügyészség az elkövető ellen kapcsolati erőszak bűntette és halált okozó segítség nyújtás elmulasztásának bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
