Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2021. Augusztus 20. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megpróbálta felrobbantani felesége barátját

Megpróbálta felrobbantani felesége barátját

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki megpróbálta felrobbantani felesége új partnerét válóperük idején - közölte a fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-vel.

Ibolya Tibor közleménye szerint a vádlott egy 49 éves külföldi állampolgárságú férfi, aki a 2010-es években elején költözött Magyarországra.

A vádlott 2016-ban összeházasodott egy magyar nővel, kapcsolatuk azonban 2016-ra megromlott, felesége már ekkor válni akart. A nő fél évvel később közölte a vádlottal, hogy viszonya van egy másik férfival. A vádlott őt hibáztatta a már folyamatban lévő válás miatt, ezért elhatározta, hogy csőbombát készít, majd rögzíti a férfi gépjárművén.

A vádlott elkészítette a csőbombát, majd valamikor 2019. március vége és június 1-je között, ismeretlen helyen felerősítette a sértett által használt gépkocsi aljára.

A sértett 2019. június 1-jén vette észre a gyorskötözőkkel felerősített szerkezetet, leszerelte, majd bevitte a rendőrkapitányságra, és feljelentést tett.

A robbanószerkezet, tekintettel a csőbomba rögzítésének helyére és a benne található csaknem 500 grammnyi robbanóanyagra, alkalmas lett volna az emberi élet kioltására, de a szerkezethez rögzített akkumulátorok nem működtek.

A Fővárosi Főügyészség emberölés bűntettének kísérletével, valamint robbanóanyaggal és robbantószerrel visszaélés bűntettével vádolja a 49 éves férfit, és végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását kezdeményezte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.