Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2018. Június 25. 17:39, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Megszökött a márianosztrai börtön két rabja

Megszökött a márianosztrai börtön két rabja

Néhány órán belül elfogták a Márianosztráról hétfőn, munkavégzés közben elszökött két rabot, aki Márianosztrai Fegyház és Börtön mellett működő gazdasági társaság területén dolgozott

- tájékoztatta a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának (BvOP) szóvivője az MTI-t.

Orosz Zoltán elmondta, hogy a két férfit a váci vasútállomáson fogták el a rendőrök.

A szóvivő korábban azt közölte, hogy a fogvatartottak a börtön reintegrációs foglalkoztatási programjában vettek részt a Pest megyei településen, és a déli órákban a munkavégzés helyszínéről szöktek meg. A büntetés-végrehajtási intézet és a rendőrség azonnal megkezdte a 29 és a 30 éves férfi felkutatását.

A BvOP az esettel kapcsolatban belső vizsgálatot indított.

Címkék: börtön, márianosztra, rab

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.