Hírek
2021. Május 23. 08:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: Magyarország Kormánya
Megszűnt a kórházi látogatási tilalom
A pünkösdi hétvégére való tekintettel hétfő helyett már péntektől részlegesen feloldották a kórházi látogatási tilalmat.
A kórházlátogatási tilalmat annak köszönhetően lehet feloldani, hogy Magyarország az oltások segítésével legyőzte a járvány harmadik hullámát. Mindez nem sikerült volna az egészségügyben dolgozók áldozatos munkája és az Európában egyedülálló oltási program nélkül, ezért köszönet illeti őket. - írja a kormányzati hírportál.
Bizonyos korlátozó intézkedések azonban továbbra is érvényben maradnak
A koronavírus-fertőzöttek ovábbra sem látogathatók!
Egy beteghez naponta egy látogató mehet be, legfeljebb egy órára, a maszkviselés a kórházak egész területén kötelező, és a belépéskor testhőmérséklet-mérést kell végezni.
A látogatónak érvényes védettségi igazolvánnyal kell rendelkeznie vagy 48 óránál nem régebbi negatív PCR-tesztet kell felmutatnia.
Ha a beteg állapota és az időjárás megengedi, a kórház szabadtéri területén többen is meglátogathatják a betegeket.
Kép: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.

