Hírek
2021. Március 18. 10:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: Magyar Közút Nonprofit Zrt. Kommunikációs Osztály
Megújult az Útinform weboldala
Új funkciókkal, hangos hírekkel és térképes keresési lehetőséggel is bővült az Útinform webes szolgáltatása.
MEGÚJULT AZ ÚTINFORM WEBOLDALA
Mostantól még gyorsabban és hatékonyabban tájékozódhatnak az úton lévők a közlekedési eseményekről az Útinform teljesen megújult weboldalán. A nap 0-24 órájában folyamatosan frissülő, közlekedési információkat nyújtó szolgáltatást ezentúl egy felhasználóbarát, korszerű felületen érhetik el az érdeklődők. A honlap a már ismert funkciókon túl új lehetőségekkel is bővült, ilyenek például a mobilverzióban megtalálható hangos közlekedési hírek vagy az aktuális térképes információk látványos, szabadon variálható megjelenítése.
A közutas szakemberek a teljes egészében belső fejlesztéssel megvalósított projekt során figyelembe vették a felhasználói szokásokat és a beérkező véleményeket is. Ezek alapján a fejlesztés fókuszába a mobilra optimalizált megjelenés, valamint a szöveges hírek azonnali elérhetősége került. Az utinform.hu honlapra látogatók a főoldalon szöveges és térképes formában egyaránt könnyedén, gyorsan tájékozódhatnak az aktualitásokról és akár konkrét településre vagy autópályára, útra is szűkíthetik az információkat. Külön újdonság, hogy az aktuális korlátozásokról szóló hanganyagok mostantól egy gombnyomással meghallgathatók mobilon.
A megújult weboldal térképén átláthatóbban jelennek meg a részletes és hivatkozható információk a korlátozásokon túl a határátkelőkről, a gyorsforgalmi utak mentén található pihenőparkolókról, a kompokról és a pontonhidakról, illetve a 32 ezer kilométernyi országos közút mentén kihelyezett webkamerák képeiről is.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. továbbra is arra kér mindenkit, hogy még indulás előtt tájékozódjon az aktuális forgalmi helyzetről, korlátozásokról a megújult utinform.hu oldalon, hogy az optimális útvonalukat előre megtervezhessék és időben értesüljenek az esetleges úton folyó munkákról, torlódásokról, ezzel is elkerülve a balesetveszélyes helyzeteket.
További információk:
Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Kommunikációs osztály
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
