Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2013. Április 25. 10:19, csütörtök | Helyi
Forrás: KEMRFK

Mehetnek a bíróság elé a dági temetőrongáló fiúk

Mehetnek a bíróság elé a dági temetőrongáló fiúk

Két fiatalkorút gyanúsít a dorogi rendőrség a dági temetőben található sírhelyek bronzvázáinak eltulajdonításával. Április 3-án fogták el őket a nyomozók, az ellenük folyó büntetőeljárást a rendőrség befejezte.

A 16 és 17 éves helybéli fiún 12 darab bronz vázát feszítettek le a sírkertben található síremlékekről március 7. és március 20. között. Az első alkalommal öt darabot vittek el és adtak le egy dorogi méh-telepen. Miután az értük kapott pénzt elköltötték, újra loptak. Másodszorra hét darab vázát törtek le. Ezeket már nem sikerült értékesíteni. Miután a dorogi nyomozók azonosították az elkövetőket, a házkutatás során megtalálták a hét darab vázát.

A két fiatalkorúval szemben – szabadlábon hagyásuk mellett – dolog elleni erőszakkal szabálysértési értékre elkövetett lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a Dorogi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya, melynek ügyiratát bíróság elé állítási javaslattal küldte meg az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi

A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket

A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.