Hírek
2024. December 24. 10:36, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: az erős, viharos szél miatt veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek
Sokfelé erős, a Dunántúlon és az északi országrészben viharos lesz az északias szél kedden; elsősorban azokban a térségekben veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek
- írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
A közlés szerint a nap folyamán ismét egyre több helyen valószínű csapadék kelet, délkelet felől, de a magasban érkező enyhe levegő miatt a halmazállapot egyre inkább folyékony jelleget ölt, a kevéssel fagypont feletti hőmérséklet miatt pedig erősen olvadni fog majd a kialakult hóréteg. Az Észak-Dunántúlon és az északi tájakon a legkisebb a csapadék esélye.
Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztető előrejelzésben azt írták, az Alföld déli részén, valamint a Dunántúl déli felében további havazás várható.
A kedd késő estig frissen lehulló és olvadozó hó általában legfeljebb 5 centiméter lesz, bár kisebb körzetekben ennél több is előfordulhat.
A Mecsek környezetében jelentősebb hóréteg is összegyűlhet. Itt az időnként viharos széllökések átmenetileg hordhatják a havat.
Az északi irányú szelet a Dunántúl északnyugati felében és északkeleten - Zemplén déli előterében és a Tisza-tó környékén - egyre gyakrabban kísérik óránkénti 70 kilométer feletti lökések, magasabb helyeken akár óránkénti 80-90 kilométeres lökések.
Az éjszakai órákra csak kis mértékben gyengül a légmozgás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

