Hírek
2025. Május 11. 11:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.
Azt írták, az erre a napra vonatkozó korábbi hidegrekord mínusz 2,5 fok volt, amit a Győr-Moson-Sopron vármegyei Koroncón rögzítettek 2017-ben.
Hozzátették: az északias áramlással érkező hideg, száraz levegő hatására csípős volt a szombat hajnal, fagypont alá főként a Nyírségben és az északi völgyekben hűlt le a levegő, de talajmenti fagy többfelé is előfordult.
A bejegyzéshez készített infografika szerint Nyírtasson mínusz 4,4 fokot mértek szombat hajnalban, Nyírlugoson pedig mínusz 2,7 fokot, mindkettő hidegebb a korábbi országos hidegrekordnál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 27. 07:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor utasította a külügyminisztert, hogy kéresse be az ukrán nagykövetet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn utasította Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy kéresse be Ukrajna magyarországi nagykövetét. Ezt a kormányfő a Facebookra feltöltött videóban közölte hétfőn.
2026. Január 27. 07:31, kedd | Belföld
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa, a héten indul a postázás
Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk
2026. Január 27. 07:29, kedd | Belföld
Lázár János bocsánatot kért a cigányokkal kapcsolatos kijelentése miatt
Bocsánat érte, valóban sajnálom – mondta a miniszter Kaposváron.
2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld
Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését
A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly
