Hírek
2017. Március 10. 15:00, péntek |
Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu
Miért Miska az a kancsó? - Kiállítás
Autentikus népzenei aláfestéssel nyílt meg Párkányban március 9-én a Miska-kancsókat bemutató tárlat.
A Párkányi Városi Múzeumban Kövecses Etelka művészettörténész rövid néprajzi áttekintést adott a Miska-kancsókról, azok nevének eredetéről, a rajtuk található minták, formák szimbolikájának jelentőségéről. Mint sok egyéb mellett, például a megnyitó közönsége megtudhatta, hogy a Miska-kancsókat egyes vélekedésekkel ellentétben nem első alkotójukról kapták nevüket, hanem arról, hogy Szent Mihály napján töltötték meg őket ünnepi borral.

A megnyitón röviden szólt a tárlat anyaga alapját jelentő Miska-kancsó gyűjtemény tulajdonosa, A. Bak Péter, Corvin-díjas festőművész is. A megnyitó ünnepélyességét az Ebedi citerazenekar előadása tette emlékezetessé.
A kiállítás április 23-áig tekinthető meg.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
