Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Április 03. 14:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Milliárdos telekadót kell fizetnie a Budapest Airport tulajdonosának

Milliárdos telekadót kell fizetnie a Budapest Airport tulajdonosának

Milliárdos összegű telekadót kell majd fizetnie a Liszt Ferenc-repülőtér tulajdonosának, ugyanis a parlament elfogadta a helyi adókról szóló törvény módosítását.

Az origo.hu hírportál két héttel ezelőtti írása alapján mivel a repülőterek túlnyomó többsége önkormányzati tulajdonban van, a közteher lényegében csak a budapesti Liszt Ferenc-repülőteret, pontosabban az azt üzemeltető Budapest Airport tulajdonosát, a német Hochtief csoportot sújtja majd.

A Budapest Airport azt közölte, hogy ezzel újabb pénzügyi terheket rónak a cégre, miközben a Malév csődje miatt a cég egyébként is a túléléséért küzd. Tavaly 675 millió forint telekadót fizetettek. A most elfogadott törvénymódosítás viszont rekordnagyságúra, 2,2 milliárd forintra emeli az évente fizetendő adót, ez a tavalyinak a 330 százaléka. A honatyák arról is döntöttek, hogy május közepétől nem kell építményadót fizetni a háziorvosi rendelők után, a temetők pedig telekadómentesek lesznek. A jogszabály biztosítja a háziorvosok, gyerekorvosok és fogorvosok számára, hogy ne kelljen építményadót fizetniük a rendelőjük után, amiben nem magánrendelésen fogadják a betegeket. A képviselők megszavazták azt a törvénymódosítást is, ami erősíti az adatvédelmi hatóság függetlenségét az uniós aggályok hatására.Az adóemelések és adókönnyítések május 15-én lépnek hatályba - írta az origo.hu.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.