Városlista
2025. június 3, kedd - Klotild

Hírek

2011. December 19. 13:42, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Minden gyereknek jut majd óvoda

Minden gyereknek jut majd óvoda

Minden gyereknek lesz helye az óvodákban Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerint, aki a Magyar Nemzetnek adott interjújában azt mondta, hogy januárban írják ki a 9,39 milliárd forint összegű óvodaépítési pályázatot.

Országos óvodaépítési program indul abból a célból, hogy az új köznevelési törvény előírásainak eleget téve 2014-re valóban minden hároméves gyerek óvodába tudjon járni - mondta Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár a Magyar Nemzetnek adott interjújában.

A lap a hétfői számában azt írta, ma az óvodáskorú gyerekek 10 százaléka nem jár óvodába, így 2014-ig 25-30 ezer új férőhelyet kell létrehozni.

Az Új Széchenyi-tervben jövő év januárjában írják ki azt a 9,39 milliárd forint keretösszegű pályázatot, amelynek nyomán 14-15 ezer új férőhelyet lehet majd létesíteni a következő egy-másfél évben - írja a Magyar Nemzet. A továbbiak létrehozását önkormányzati, európai uniós, illetve központi költségvetési forrásból igyekszik megoldani a kormány.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: óvoda, Hoffmann Rózsa

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA