Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2015. Február 27. 10:02, péntek | Helyi
Forrás: Lenger Varga Péter - fotó: police.hu

Minden tizedik balesetet ittas vezetés okoz

Minden tizedik balesetet ittas vezetés okoz

Az autóbalesetek tíz százaléka ittas vezetés miatt történik a megyében. Sokaknál még mindig rutin, hogy egy-egy pohár alkohol nem számít. A rendőrség ezért a hétvégén ismét fokozott ellenőrzést tart az utakon.

Csütörtökön évértékelő állománygyűlést tartott a megyei rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága, melyen az elmúlt év tapasztalatai mellett az idei célokat is meghatározták az egyenruhások. Az egyik legfontosabb feladat a balesetek számának további csökkentése, valamint annak tudatosítása, hogy a közlekedés egy többszereplős tudomány. A Közlekedésrendészeti Osztály vezetője kifejtette, a balesetei okok között az ittas vezetés az első, minden tizedik eset ugyanis emiatt történik. Kovács Zoltán alezredes hozzátette, emellett a gyorshajtás – mind a relatív és tényleges – és az elsőbbségadás elmulasztási áll a leggyakoribb baleseti okok közt.

A rendőrség éppen ezért a hétvégén újabb fokozott közúti ellenőrzést tart a megye útjain. A járművezetők így a megszokottnál több egyenruhásra és igazoltatásra számíthatnak. A rendőrök a sebességmérők és alkoholszondák bevetése mellett a passzív biztonsági eszközök használatát is ellenőrzik.

Az akció célja egyrészt a balesetek számának további csökkentése, másrészt pedig a közlekedési morál javítása. Ez utóbbi a rendőrség szerint ráadásul nemcsak az autósokra, motorosokra, busz és kamionsofőrökre fér rá, hanem a gyalogosokra és kerékpárosokra is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.