Hírek
2015. Augusztus 11. 11:17, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy az igény a kutyabarát turizmus iránt
Óriási a társadalmi igény a kutyabarát szálláshelyek és szolgáltatások iránt - mondta Glázer Tamás, a Magyar Turizmus (MT) Zrt. turisztikai vezérigazgató-helyettese az M1 aktuális csatornán kedden.
Hozzátette: ez az igény hozta létre a magyarországi kutyás turizmus, illetve a kutyabarát szálláshelyek és szolgáltatások népszerűsítését célzó kampányt, amelyet első alkalommal augusztusra és szeptemberre hirdetett meg a zrt.
Az akcióhoz kapcsolódóan elindult az Utazz kutyával! aloldal az itthon.hu portál keretein belül, az itthon.hu/utazzkutyaval címen.
A kampány másik eleme az Utazz kutyával! nyereményjáték, ami augusztus 16-án, a hontalan állatok világnapján indul, és a turizmus világnapján, szeptember 27-én zárul - ismertette. A nyereményjáték keretében az Instagramra lehet olyan fényképeket feltölteni, amelyek egy kutyát ábrázolnak gazdájával egy magyarországi turisztikai látványosságnál vagy kutyabarát szállás-, illetve vendéglátóhelyen.
Kitért arra is, hogy a szolgáltatók is várják a kutyás vendégeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld
Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta
Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta
