Hírek
2017. Június 27. 08:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nagy károkat okoztak a viharok a gyümölcsösökben
Az elmúlt napok viharai nagy károkat okoztak a gyümölcsösökben, így kajsziból, meggyből és almából is kevesebb kerülhet a piacokra, de a gabonatáblákat sem kímélte az időjárás - olvasható a Magyar Idők keddi számában.
Ledó Ferenc, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, a Fruitveb elnöke szerint a viharok az érő gyümölcsöket viselték meg a legjobban. A kajsziültetvényeken a nagy erejű szél leverte a termés egy részét, a meggynél a szél mellett az eső is gondot okozott, sok helyen megrepedeztek a szemek, amelyeket így csak veszteséggel tudnak értékesíteni a termelők a léüzemeknek. A szabolcsi térségben az almáskertek egy részét elverte a jég. Emellett a fóliasátrak esetében is előfordultak károk.
A gyümölcsösök jelentős részére egyébként kötöttek biztosítást a gazdák és azok, akiknek 30 százaléknál nagyobb vesztesége keletkezett, állami támogatásra is számíthatnak.
Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke arról tájékoztatta a lapot, hogy becslése szerint akár a tíz százalékot is meghaladhatja a veszteség a szántóföldeken; a károk pontos felmérése még folyamatban van.
A cikk szerint a legjelentősebb kiesés az aratás előtt álló repce- és búzatáblákon jelentkezhet, az orkánerejű szél sok helyen eltörte a kalászok szárát, a jég pedig kiverte a szemeket a növényekből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld
Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora
A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.
2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld
Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását
Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
