Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2012. Április 13. 14:13, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nagyot kaszált a német óriás

Nagyot kaszált a német óriás

Negyvenéves fennállása óta először tavaly átlépte az ötmilliárd eurót a Magyarországon is érdekelt német Rossmann drogériahálózat forgalma.

Az immár második legnagyobb német drogérialánc bevételei 10,5 százalékkal, 5,12 milliárd euróra nőttek 2011-ben a most ismertetett, végleges adatok szerint.

A családi vállalkozás az idei évre további növekedést vár, 5,7 milliárd euróra. Adózott eredményéről adatokat a Rossmann nem tett közzé, csupán annyit közöltek, hogy ez meghaladta a százmillió eurót. A kamatok és adó előtti eredmény 154 millió euró lett.

A már januárban közzétett előzetes részletezés szerint tavaly Németországban az 1612 Rossmann üzlet 10 százalékos forgalomemelkedéssel 3,81 milliárd eurót ért el. A 919 külföldi – lengyelországi, csehországi, magyarországi, törökországi és albániai – érdekeltség 12 százalékos emelkedéssel 1,32 milliárd eurós forgalmat bonyolított le 2011-ben. A cég hat európai országban összesen mintegy 33 ezer alkalmazottat foglalkoztat.

A Rossmann a piacvezető Schlecker csődje nyomán igyekszik pozícióját tovább erősíteni, de nem törekszik piaci elsőségre. A dm után Németországban jelenleg a második.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.