Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2013. Április 18. 13:25, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Navracsics: pártok feletti összefogást igényel a 8-as út fejlesztése

Navracsics: pártok feletti összefogást igényel a 8-as út fejlesztése

Pártok feletti összefogást igényel a dunántúli megyék számára stratégiai fontosságú 8-as főút fejlesztése, amely csak európai uniós forrásokból valósulhat meg - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a Veszprém Megyei Közgyűlés és a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara fórumán csütörtökön.

A közigazgatási és igazságügyi miniszter kiemelte: a 8-as főút azért is fontos, mert - Észak-Olaszország, Dél-Ausztria és Szlovénia részvételével - olyan régióval köti össze az országot, amely az Európai Unióban fontos növekedési térség; az észak-olasz kreatív ipar, a dél-osztrák kis- és középvállalkozások, a falusi turizmus követendő példa lehet Magyarország számára.
A 8-as főút ugyanakkor a Dunántúl megyéi számára a mindennapi élet szempontjából fontos tényező, hiszen a fővároshoz közeli megyék Budapest agglomerációjához tartoznak, a napi munkába járást pedig jelentősen megkönnyíti a minőségi úton történő közlekedés - jelentette ki.
A fórumon - amelyen részt vettek a térség országgyűlési képviselői, polgármesterei és a megye gazdasági életének szereplői - Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára ismertette a 8-as főút fejlesztési terveit.
Tájékoztatása szerint a Székesfehérvárt nyugatról elkerülő hét kilométeres, 2x2 sávos szakaszt, valamint a Várpalotát elkerülő nyolc kilométeres, szintén 2x2 sávos szakaszt 2014 és 2016 között építik meg.
A Várpalota és Veszprém közötti 25,4 kilométeres, 2x2 sávos szakaszt a 11,5 tonna tengelyterhelésre teszik alkalmassá a burkolat megerősítésével, és külön szintben tervezett csomópontokat alakítanak ki a biztonságos közlekedés érdekében: a felújítási program ezen része az idén elkezdődik. Szintén az idén elkezdődik a Márkó-Herend szakasz fejlesztése.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta