Hírek
2011. Augusztus 07. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
Négy nap alatt félmillióval lett több a fizetendő hitele
Négy nap alatt félmillióval lett több a hitele egy pécsi férfinak. Kersics Antal eladta második emeleti panellakását, csak azért, hogy megszabaduljon svájci frank alapú hitelétől.
Az eddigi 2 millió forinton felül még 7,6 millió forintot kellett fizetnie a banknak, a férfi ezt át is utalta, azonban az átfutási idő négy nap volt. Erre és a svájci frank drasztikus emelkedésére hivatkozva a pénzintézet most további félmillió forintot követel tőle.
Kersics Antal inkorrektnek tartja ezt a magatartást. Azt mondta: nem érzi jogosnak a bank követelését. Szerinte hiába írja elő a törvény, az eljárás nem igazságos, mert ő a rendelkezésére álló információk alapján mindent megtett azért, hogy törlessze a részletét, és amit a bank mondott, azt befizette. Majd amikor befizette, a bank kitalálta hogy még fizessen.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete szerint - bár a pécsi eset nem egyedi - szabályosnak tartják a bank eljárását, mivel az árfolyamváltozásból adódó kockázat az ügyfelet terheli. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.
