Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2013. Március 21. 10:26, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Nem adott nyugtát a pizzafutár a pénzügyőröknek

Nem adott nyugtát a pizzafutár a pénzügyőröknek

Nem adott nyugtát a vám- és pénzügyőrség hivatali épületébe kiszállított pizzáról egy zalaegerszegi futár a pénzügyőröknek, akik éppen a házhoz szállítást végző vendéglátóegységeket ellenőrizték.

Cséve Szabolcs, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Nyugat-dunántúli Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának szóvivője az MTI-t csütörtökön tájékoztatta az esetről.
Közölte: a NAV Zala megyei vám- és pénzügyőri igazgatóságának munkatársai a nyugtaadási kötelezettség teljesítését ellenőrizték olyan pizzériák és vendéglők esetében, amelyek házhoz szállítást is végeznek. Összesen négy vendéglátóhelyről rendeltek telefonon pizzát az ellenőrök a hivatal épületébe, s az egyik futár nem adott nyugtát.
A szóvivő hozzátette, hogy a hatóság a nyugtaadást elmulasztó vállalkozónak akár egymillió forint mulasztási bírságot is kiszabhat, de nemcsak a vállalkozó, hanem az értékesítésben közreműködő alkalmazott is büntethető.

Címkék: Pénzügy-adó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték

2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld

Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma

Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van

2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján

Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre