Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2011. December 15. 06:43, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem bírják a bankok - a Raiffeisen is leépíti létszámát és fiókokat zár be

Nem bírják a bankok - a Raiffeisen is leépíti létszámát és fiókokat zár be

Az Erste Bank után a Raiffeisen Banknál is létszámleépítés lesz, mint kiderült több száz alkalmazottat bocsát el a bank, és tíz fiókot zár be – írta az origo.hu internetes portál, az értesüléseket a bank is megerősítette

Év végén 200 fővel kevesebben dolgozhatnak a banknál, mint egy évvel korábban, ami közel 6 százalékos létszámleépítést jelent. A bank közlése szerint jövőre további létszámleépítés várható.


A bank azt az értesülést is megerősítette, miszerint a költséghatékonyság jegyében felajánlották a vezetőknek, hogy 5-10 százalékos önként vállalt bércsökkentésért cserébe havonta egy napot vagy kéthetente egy napot ne dolgozzanak, illetve vizsgálják, hogy bizonyos funkciókat Budapestről más városba költöztessenek.

Kedden Herbert Stepic a Raiffeisen vezérigazgatója még azt nyilatkozta a Napi Gazdaságnak, hogy annak ellenére, hogy csaknem 300 millió forintos veszteséget szenvedett el a Raiffeisen Bank Magyarországon, továbbra is kitart legrégebbi akvizíciója mellett. Herbert Stepic azt mondta, Magyarországon minden összehasonlításban kiemelkedően magas a bankadó mértéke, mint ahogy a végtörlesztés elsődleges nyertesei sem azok, akik a legjobban segítségre szorulnának − ezen csak azok nyernek, akik egy összegben vissza tudják fizetni a hitelüket. Reménykedik abban, hogy a bejelentés, miszerint Magyarország újrakezdi a tárgyalásokat az IMF-fel, azt tükrözi, hogy újra őszinte hajlandóság mutatkozik a helyi bankokkal és a nemzetközi pénzügyi közösséggel való együttműködésre.

Az Erste Bank a múlt pénteken jelentette be, hogy a jövő év első hónapjaiban dolgozóinak mintegy 15 százalékától, 400-450 alkalmazottól válik meg, és 184 magyarországi fiókjából várhatóan 43-at bezár. A létszámcsökkentést a bank közleményében a gazdasági válság következményeként előálló korlátozott bevételi kilátásokkal, a hitelezés visszaesésével, a 'kiemelkedően magas mértékű bankadóval' és a végtörlesztés intézményének bevezetése okozta jelentős veszteséggel indokolta. A CIB Bank is bezár 11 bankfiókot.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.