Hírek
2011. November 02. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nem engedték repülni a kerekes székes nőt
Megtagadta a Malév egy kerekes székben ülő nő utazását – írja a Magyar Nemzet. A légitársaság arra hivatkozott, hogy kísérő nélkül nem lenne teljes biztonságban.
Az izomsorvadásban szenvedő beteg és családja diszkriminatívnak tartja az eljárást, ezért panaszt tett a Malévnál. A Malév levélben válaszolt, amelyben az olvasható, hogy a hatályos jogszabályok szerint jártak el, többek között arra hivatkoztak, hogy a különös gondoskodást igénylő utas csak abban az esetben utazhat kísérő nélkül, ha utazása alatt semmilyen segítségre nem szorul.
A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint szerint a Malév nem tagadhatta volna meg az utazást csak azért, mert nincs kísérő. Az érdekvédelmi szervezet végső esetben az Európai Bizottsághoz fordulna.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
