Hírek
2013. Január 11. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem lesz 13. havi nyugdíj, de pluszpénzt kaphatnak a nyugdíjasok

A Magyar Nemzet információi szerint nem lesz 13. havi nyugdíj. A lap a kormány terveit ismerő forrásra hivatkozva azt írja, hogy a kabinet a nyugdíjak reálértékének megőrzésére tett ígéretet, és ezt meg is tartotta, de az is elképzelhető, hogy ennél többre is futja majd, vagyis amennyiben a gazdaság állapota ezt lehetővé teszi, egyszeri kompenzációt kaphatnak év végén a nyugdíjasok.
Azt azonban határozottan cáfolta a forrás, hogy ezzel a 13. havi nyugdíj rendszerét állítanák vissza. A meg nem nevezett forrás mindezt azután közölte, hogy az Index azt írta, a kormány a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetését fontolgatja. Az internetes lap szerint a 13. havi nyugdíj újbóli bevezetése abban térhet el az MSZP által korábban alkalmazott rendszertől, hogy nem pénzben, hanem a mostani állami kafetériaelemek valamelyikén, például Szép-kártyán vagy Erzsébet-utalványon keresztül kapnák meg a nyugdíjasok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.