Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2023. December 26. 08:09, kedd | Életmód
Forrás: MTI

Netrisk: a lakáskárok jelentős része keletkezik a karácsonyi, szilveszteri időszakban

Netrisk: a lakáskárok jelentős része keletkezik a karácsonyi, szilveszteri időszakban

A karácsonyi ünnepek és a szilveszter az egyik legkockázatosabb időszak lakásbiztosítási szempontból a nyári viharszezonhoz hasonlóan - hívta fel a figyelmet a Netrisk hétfői, MTI-nek eljuttatott közleményében.

A biztosítási portál kiemelte: fokozott óvatossággal kell használni a karácsonyi gyertyákat, mécseseket, csillagszórókat, mivel ebben az időszakban megkétszereződik a tűzesetek száma. Az ünnepek alatt a gyertyákra, mécsesekre, csillagszórókra, zárlatos fényfüzérekre is figyelni kell, de a fűtőberendezések, például a kályhák is sok lakástűz forrásai.

A karácsonytól függetlenül érdemes füstjelzővel, illetve a gázfűtés esetén hitelesített, megbízható szén-monoxid-érzékelővel felszerelni az ingatlant - idézte a portál Besnyő Mártont, a Netrisk ügyvezető igazgatóját, aki arra is felhívta a figyelmet: ha mégis baj történne, akkor kulcsfontosságú a kárenyhítés, a káresemény gyors és pontos dokumentálása, ami megkönnyíti a kártérítési ügyintézést.

Tájékoztatása szerint a Netrisknél az idén kötött új lakásbiztosítások átlagos éves díja december közepén elérte a 35 ezer forintot.

Sok biztosítás díja az éves inflációval emelkedik - emlékeztetett a szakember, aki szerint érdemes lesz mindenkinek elővennie a lakásbiztosítását, mert lehetnek a meglévőnél kedvezőbb új ajánlatok, és jövőre nemcsak az évfordulón, de márciusban is lehet biztosítást váltani.

Címkék: karácsony, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 12. 07:24, csütörtök | Életmód

Révész Máriusz: katasztrofális állapotban vannak gyermekeink

Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.

2026. Február 11. 09:00, szerda | Életmód

Úton lenni boldogság - Díszbemutatón vetítették le a Hobóról szóló road movie-t

Díszbemutatón vetítették le kedden este a népszerű blues-rock előadóról, dalszerzőről, Hobóról készített, Úton lenni boldogság című road movie-t Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.

2026. Február 10. 12:00, kedd | Életmód

A tartós hideg veszélyesebb a szívre, mint a hőség

A szélsőséges hőmérsékletek, különösen a tartós hideg mérhetően növelik a kórházon kívüli szívmegállások kockázatát - derül ki egy friss magyar elemzésből.