Hírek
2011. Július 08. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nielsen: több sajtot és gyümölcsjoghurtot vásárolunk
Az élelmiszerek kiskereskedelmi eladása értékben 4 százalékkal emelkedett a legutóbbi hat hónap során, a tavalyi hasonló időszakhoz képest, a Nielsen piackutató vállalat által mért 90 termékcsoportból.
Mennyiséget tekintve stabil a bolti eladás, féléves összehasonlításban. Átlag felett nőtt az élelmiszer üzletek bevétele például sajt, gyümölcsjoghurt, tejföl, étolaj és vaj eladásából - közölte Villányi Ágnes, a Nielsen kereskedelmi kapcsolatok osztályvezetője. A nagy eladóterű üzletek forgalma mellett növekedést regisztráltak a 200 négyzetméteres és kisebb boltoknál is. Ezáltal utóbbiak piaci részesedése stabil maradt, egyik félévről a másikra. A legutóbbi évek csökkenései után ez a trend javulást jelez
A hagyományos üzletek stabil piaci pozíciója azért figyelemre méltó, mert a kereken 19 600 általános élelmiszerüzletből 11 100 eladótere 50 négyzetméter vagy kisebb, míg további 6 400 tartozik az 51-200 négyzetméteres szegmensbe – állapítja meg Villányi Ágnes. Figyelemre méltó, hogy ugyanakkor a fogyasztók eléggé koncentráltan vásárolnak: Az élelmiszerek eladásából csaknem kétharmad jut a 400 négyzetméternél nagyobb üzletekre, értékben. Az élelmiszerek éves kiskereskedelmi forgalma 2010. június-2011. májusban meghaladta az 1 300 milliárd forintot, a Nielsen által mért termékcsoportokból.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
