Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2023. Szeptember 12. 13:43, kedd | Belföld
Forrás: MTI

NNGYK: továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja

NNGYK: továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja

Továbbra is nagyon magas a parlagfű pollenkoncentrációja az országban, tart az allergén gyomnövény virágporszórásának csúcsidőszaka - olvasható a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.

A csalánfélék virágpora országosan közepes, helyenként magas koncentrációban van jelen, a libatopféléké alacsony, esetenként közepes szintet érhet el. Országosan alacsony koncentrációban jelen van még a levegőben a pázsitfűfélék, az üröm, a kenderfélék, az útifű, a lórom, az ernyősvirágzatúak, illetve a rézgyom és a szerbtövis pollenje - írták.

Alacsony koncentrációban, de helyenként még előfordul a levegőben a ciprus- és tiszafafélék, a hárs, illetve a fenyőfélék virágpora. A kültéri allergén gombák közül az Alternaria spóraszáma országosan magas, az Epicoccumé az alacsony-közepes tartományban alakulhat.

Címkék: allergia, parlagfű

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta