Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2011. Október 18. 07:45, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Nő a gazdagok száma Keleten

Nő a gazdagok száma Keleten

A TNS Global nemzetközi felmérése szerint, bár a világ leggazdagabb rétegének 80 százaléka még mindig a nyugati országokban él, egyes keleti államokban jóval több a befektethető tőke, mint Európában.

A TNS Global Affluent Investor felmérése szerint 31 millió tehetősnek számító háztartásával az Egyesült Államok a világ gazdaságilag legvirágzóbb országa. A világszerte 24 országban 12 ezer személy megkérdezésével készült vizsgálat szerint a gazdagok többsége (80%) továbbra is a nyugati féltekén él, ám India és Kína már megelőz számos európai országot. A két ázsiai államban ugyanis több olyan állampolgár él, akinek 100 ezer dollárnyi vagy ennél több befektetésre alkalmas tőkéje van. A kutatás szerint az öt leggazdagabb ország között India és az Egyesült Arab Emírségek is szerepel mint olyan állam, ahol számos állampolgár rendelkezik 1 millió dollár feletti befektethető összeggel. Az európai országok közül az első ötbe csak Svédország került be.

A tehetősek száma természetesen rendre nagyobb a kicsi és gazdag országok lakói körében, így Luxemburgban (29%) vagy Szingapúrban (20%), ugyanakkor a jelentős népességgel rendelkező államok között látványos kontraszt mutatható ki. Az Egyesült Államokban például a lakosság 27 százaléka él különösen jó anyagi körülmények között, míg Kína esetében ez az arány csak 1 százalék.

Hasonlóan látványos különbségek mutathatók ki regionálisan, ha a gazdagok demográfiai jellemzőit nézik a kutatók. Észak-Európában és Észak-Amerikában ezek átlag életkora 57 év, míg Ausztráliában, valamint Szingapúr és Hongkong esetében 40 év körül mozog. Emellett Indiában és Közép-Európában a gazdag családok döntéshozói rendszerint férfiak (80, illetve 79%), Észak-Amerikában (49%) a két nem szerepe kiegyensúlyozottabb.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború