Hírek
2011. Július 07. 14:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Olcsóbbá válhatnak a vendéglátóhelyek
Az új vendéglátó-ipari rendelet idén július 1-jétől van érvényben. Hatására egységesek és korszerűbbek lettek az élelmiszerbiztonsági szabályok, és csökkentek a vállalkozások terhei is.
Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára szerint a módosítások célja, hogy az uniós, minimumelvárásoknál ne követeljenek többet. A kistermelőket segíti, hogy közvetlenül értékesíthetik termékeiket az éttermeknek.
Kevesebb lesz az adminisztráció, és egyszerűsödnek, olcsóbbak lesznek a működési feltételek a vendéglátóhelyeken. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős államtitkára tájékoztató keretén belül elmondta, hogy a régi szabályok korszerűsítésére elsősorban a versenyképesség növelése érdekében volt szükség-számolt be róla a Gazdasági Rádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
