Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2012. December 04. 17:17, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Ombudsman: a gyógyítás rendszerét kell meggyógyítani

Ombudsman: a gyógyítás rendszerét kell meggyógyítani

Szabó Máté ombudsman szerint "a gyógyítás rendszerét kell meggyógyítani", az európai jogállami elvek alapján történő átvilágítás és demokratizálás régóta esedékes. Az alapvető jogok biztosa erről a Beteg vagy egészségügy című, a betegjogok helyzetéről szóló kiadvány előszavában írt, a kötetet kedden mutatták be Budapesten, a Bethesda Gyermekkórházban.

Az ombudsman a könyvbemutatón úgy fogalmazott: "nagyok a várakozások, de a betegjogok terén nem lehet csodát tenni, nem vagyok optimista".
A kötet egy a témában áprilisban rendezett konferencia anyagát tartalmazza, így a kiadványban olvasható az ombudsmani hivatal munkatársainak, továbbá Papp Magornak, a Magyar Rezidens Szövetség elnökének és Kovács Zsombor ügyvédnek, a 2010-ben megszüntetett Egészségbiztosítási Felügyelet elnökének tanulmánya is.
Szabó Máté az előszóban azt írta: az egészségügynek az átalakítások közepette is el kell látnia a rászorultak egyre nagyobb tömegét. "A hajót itt is a vízen kell átépíteni, akár az oktatásban és a szociális ellátásban" - tette hozzá a kiadványban a biztos.
A könyvbemutatón megjelent szakemberek üdvözölték, hogy két év után újra van speciális, betegjogokat védő intézmény, az Országos Betegjogi Dokumentációs Központ.

Címkék: Jog-ombudsman

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.