Hírek
2020. Március 31. 05:01, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: pixabay
Online készítik fel a horgászokat a vizsgákra - VIDEÓ
A Komárom-Esztergom Megyei Horgászegyesületek Szövetsége (KEMHESZ) horgászvizsgára felkészítő előadást készített, mivel a járványhelyzet miatt szünetelnek a horgásztanfolyamok.

Tilos horgászni és kirándulni a Kerek-tónál- Részletek ITT!

A közel egy órás videóban Osvald Zsolt, a szervezet ügyvezetője mondja el a vizsga előtti ismertetőt. Az anyagot akár többször is megnézhetik a horgászok, így készülhetnek alaposabban a vizsgára. A videó az alábbi linken lesz elérhető hétfőn 18 órától: https://www.facebook.com/kemhesz/. Az anyag megtekintését már vizsgával rendelkezőknek is ajánlják tudásuk felfrissítésére.
A közeljövőben élő bejelentkezéseket is terveznek oldalukon, ahol a leendő vizsgázók és a tudásukat felfrissítésre vágyók feltehetik kérdéseiket és arra azonnal választ is kaphatnak.
A KEMHESZ 58 tagegyesületének többsége határozatlan időre megszüntette a napijegyek és a horgászengedélyek értékesítését és tagjaiknak azt ajánlják, ha megyénk Duna szakaszain és a még üzemelő horgászvíz területeken való horgászat mellett döntenek a járványveszély alatt, minél körültekintőbben járjanak el. Tömegközlekedést ne használjanak, barátok, kisebb társaságok ne induljanak együtt horgászni.
A megváltozott jogrend alapján viszont a horgászhelyeken a családtagnak nem minősülők 5 méteres távolságot tartsanak egymástól, kerüljék a társas érintkezés megszokott formáit! Ellenkező esetben a halőr a horgászatot sikertelen felszólítás után megszüntetheti.
A KEMHESZ azt ajánlja, hogy a 65 év feletti horgásztársak a veszélyhelyzet fennállása alatt a horgászati tevékenységet szüneteltessék.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
