Hírek
2025. Május 10. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.
Orbán Balázs kulcsfontosságúnak nevezte az orosz-ukrán háború lezárását. Olyan kormányzati döntéseket kell meghozni, amelyek biztosítják Magyarország békéjét, biztonságát, gazdasági fejlődésének lehetőségét, és amelyek hatása nemcsak 2026 áprilisáig, hanem évtizedes távlatokig tart - mondta.
Kitért arra is, hogy az amerikaiak "kifarolása" után az európaiaknak nem szabad a saját megerősítésükre, visszaépítésükre szánt költségvetési forrásokat Ukrajnának juttatniuk.
"Annyi pénz nem áll rendelkezésre, hogy Ukrajnát az európai közösség részévé tegyük, és még a versenyképességben is fordulat jöjjön, a saját védelmünket is megerősítsük, és az európai gazdaság is beinduljon"
- emelte ki.
A politikai igazgató a másik, "teljes öngyilkossággal felérő" hibalehetőségnek azt nevezte, ha az európaiak át akarnák venni az amerikaiak szerepét, tovább folytatva a háborút, mivel az minden rendelkezésre álló erőforrást "felzabálna".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
