Városlista
2025. augusztus 17, vasárnap - Jácint

Hírek

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormányülés szünetében szerdán, a Facebook-oldalán.

A kormányfő a közösségi oldalára feltöltött videóban elmondta: az elmúlt években nagyot ugrott az ingatlanok ára Magyarországon. "A családok többsége persze saját ingatlanban lakik, és nekik lehet, hogy ez jó hír, de sokan vannak, akik még nem tudták megteremteni az első lakásukat vagy megvásárolni, megépíteni az első otthonukat" - tette hozzá.

Orbán Viktor közölte: az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni. Bárhol lehet az ingatlan, a legkisebb falutól Budapestig és nincs semmilyen korhatár sem, bár az élet rendje szerint ez inkább a fiataloknak kedvez - mondta el a kormányfő.

"Maximum 50 millió forintot lehet felvenni 3 százalékos kamaton a teljes futamidőre, ami maximum 25 év lehet. Az önrész 10 százalék. Ez komoly támogatást jelent, mert ma 6,5-8 százalékos, magas kamatszintek vannak a piacon, ez pedig kevesebb, mint annak a fele"
- jelentette ki a miniszterelnök.

Orbán Viktor jelezte: itt nem állnak meg, szeptember elsején megindítják a következő programot, amely a lakásfelújítók számára nyújt majd lehetőséget, "reméljük több százezer család számára is".

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 15. 08:03, péntek | Belföld

Áder János: felül kell emelkedni azon, ami szétválaszt