Hírek
2025. Március 11. 07:36, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: a száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni

A száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni, ezért minden állattartó kövesse a hatóságok utasításait – kérte a miniszterelnök Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.
Orbán Viktor a videóban az elől a Győr-Moson-Sopron vármegyei Kisbajcs határában levő állattartó telep elől jelentkezett, ahol azonosították a száj- és körömfájás fertőzés vírusát.
Közölte, a teendő az, hogy az állományt ki kell irtani, a fertőzést lokalizálni kell, és meg kell akadályozni a továbbterjedést.
A miniszterelnök jelezte, az összes szakember, aki ehhez szükséges, rendelkezésre áll, a pénzügyi források szintén rendelkezésre állnak, Nagy István agrárminiszter – aki maga is Győr-Moson-Sopron vármegyei – a helyszínen ellenőrzi és irányítja a védekezés munkálatait.
Orbán Viktor arra kért mindenkit, hogy a hatóságok felhívásait tartsák be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.