Városlista
2026. május 23, szombat - Dezső

Hírek

2021. December 24. 14:04, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Országszerte nőtt a légszennyezettség

Országszerte nőtt a légszennyezettség

Országszerte tovább nőtt a szálló por miatti légszennyezettség.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteki adatai szerint már nem csak Putnokon és Sajószentpéteren, hanem Kazincbarcikán is veszélyesnek minősítették a levegőt. Miskolcon, Salgótarjánban, Várpalotán és Tökölön egészségtelen a levegőminőség.

További tizennégy település, köztük Budapest levegőjét kifogásoltnak minősítették a szálló por miatt.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen, veszélyes.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy veszélyes levegőminőség esetén a gyermekek, a várandósok, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők kerüljék a szabadban tartózkodást. Ezzel együtt megjegyezték, fontos, hogy az ünnepek alatt se feledkezzünk meg a rendszeres, gyors szellőztetésről.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: pénteken nagy területen lesz élénk, erős a szél. Így az ország nagy részén kitisztul a levegő, kedvezően alakul a levegőminőség, csupán az Északi-középhegység szélvédettebb völgyeiben haladhatja meg továbbra is az egészségügyi határértéket a szálló por koncentrációja.

Hétvégén is változékony, szeles, csapadékos időjárásra van kilátás az ország nagyobb részén, csupán északon, északkeleten maradhat magasabb a légszennyező anyagok koncentrációja - fűzték hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából

Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén

Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős

2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is

Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.