Hírek
2016. Február 05. 07:42, péntek |
Bulvár
Forrás: MTI
Oscar-díj - Leonardo DiCaprio nem szívhat e-cigarettát a gálán

Leonardo DiCaprio nem szívhat e-cigarettát az Oscar-díjkiosztó gálán, mert az amerikai filmakadémia a nikotint párologtató készüléket is kitiltja a ceremóniáról - írta a The Guardian brit napilap csütörtökön.
A visszatérő című túlélődráma sztárja a múlt hét végén e-cigarettát szívott a hollywoodi színészcéh (SAG) díjátadóján, amivel kivívta maga ellen az Amerikai Tüdőgyógyászok Szövetségének (ALA) lesújtó kritikáját.
A TMZ celebportál úgy értesült, hogy a filmakadémia szigorú dohányzásmentes zóna létrehozását tervezi a Los Angeles-i Dolby Színházban a február 28-i Oscar-gálára. A dohányzás tilalmát a nikotint párologtató e-cigarettákra is kiterjesztik. Akik mégsem bírják ki füstölés és e-cigizés nélkül, azok egy számukra elkülönített helyre szorulnak majd a színházterem szomszédságában.
Az Amerikai Tüdőgyógyászok Szövetsége (ALA) hétfői közleményében mélyen elítélte, hogy DiCaprio nyilvánosan e-cigarettázott, már csak azért is, mert mint írták, azzal a körülötte levők egészségét is veszélyeztethette. A szervezet hangsúlyozta, egyelőre nem lehet tudni, hogy pontosan mit tartalmaz az e-cigaretta, ugyanakkor a 2009-ben elvégzett kezdeti laboratóriumi tesztek mérhető szintű toxikus, rákkeltő vegyületet mutattak ki az e-cigaretta párájában, és nincs bizonyíték arra, hogy az e-cigarettából felszálló pára nem károsítja a passzív belélegzők egészségét.
DiCaprio a Golden Globe-díj és a színészcéh díja után papírforma szerint minden bizonnyal az Oscar-díjat is elnyeri A visszatérőben nyújtott játékáért. A színész Alejandro González Inárritu filmjében 19. századi prémvadászt alakít, aki az életéért küzd a havas vadonban, miután súlyosan megsebesíti egy grizzly medve, és társai magára hagyják.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 01. 13:53, csütörtök | Bulvár
Csillagot kap Tupac Shakur a hollywoodi Hírességek sétányán
Huszonhat évvel a halála utána csillagot kap a hollywoodi Hírességek sétányán Tupac Shakur amerikai rapper - jelentette a BBC hírportálja csütörtökön.
2023. Május 30. 11:29, kedd | Bulvár
Biciklivel az M1-esen, elektromos triciklivel az M4-en - Avagy a magyar autópályák csodái
Egészen bizarr összeállítást tett közzé az autópályák fenntartását végző cég közösségi oldalán.
2023. Május 27. 07:22, szombat | Bulvár
Beavatási szertartást szerveztek társuknak, aki belehalt
300 óra közmunkára és 400 euró (148 ezer forint) pénzbüntetésre ítélt 18 belga fiatalt, akiket bűnösnek talált elsőéves diáktársuk brutális és megalázó beavatási szertartartása során bekövetkezett halálában Belgiumban.