Hírek
2016. November 18. 10:19, péntek |
Helyi
Forrás: InfoEsztergom.hu
Pedagógusok ismerkedtek a Montágh óvodával és iskolával
Meglátogatták a Montágh Imre EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és Készségfejlesztő Iskolát november 14-én az óvodavezetők munkaközössége és az Önkormányzat Közjóléti és Köznevelési Csoportjának szakemberei.
A találkozó résztvevői részletesebben megismerhették azt, hogy hogyan épül fel az intézmény, milyen módon tudják a Montágh szakemberei az intézményben élő gyermekek és fiatalok fejlesztését megszervezni. Illetve azt hogyan tudnak olyan készségeket és ismereteket tanítani, amelyekkel növelik a gyerekek önállóságát az életben, és mindezek segítik őket például az önkiszolgálásban és szabadidejük eltöltésében.
Az óvodavezetők és a köznevelési csoport ezt követően megtekintette az óvodai csoportokban folyó tevékenységet, az első osztályosokat, de láttak más alsó tagozatos osztályokat, és felsős osztályt is, logopédiai foglalkozást, mozgásfejlesztést.
Mindezek után a vendéglátók bemutatták az újonnan átadott játszóteret is. Végül a pedagógusok kötetlen beszélgetés keretében meséltek problémáikról, az óvodákban sajnálatosan hiányzó fejlesztési területekről. Az integráció előnyeiről és hátrányairól is szó esett, a szülők rossz sztereotípiáiról, amit az iskolába kerülés esetén tanúsítanak.
A vendégek remélik, minél több szülő megismerheti majd az intézményt, ezzel is megbizonyosodva arról, hogy itt jó helyen tudhatják, és kellő fejlesztésben részesítik gyermekeiket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
