Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2015. Szeptember 11. 06:57, péntek | Bulvár
Forrás: MTI

Pitypangalapú gumiabroncsot tesztel a Continental

Pitypangalapú gumiabroncsot tesztel a Continental

A Continental svédországi központjában teszteli az első természetes, pitypanggyökérből előállított kaucsuk felhasználásával készült téli gumiabroncsát decembertől áprilisig - közölte a Continental az MTI-vel.

A cég tavaly ősszel mutatta be az első limitált szériás, pitypangalapú futófelülettel készült abroncsát.

Hozzátették: a tesztabroncsokkal közelebb kerültek hosszú távú céljukhoz, az abroncsgyártás fenntarthatóbbá tételéhez, illetve a cég hagyományos nyersanyagoktól való függőségének csökkentéséhez.

A közlemény szerint az új anyag felhasználása a trópusi gumifa-ültetvényekre nehezedő nyomást is enyhítené, a cég európai üzemeihez közelebb fekvő, eddig kihasználatlan mérsékelt övi földterületeken lehetnének a pitypangültetvények, s ezzel jelentősen csökkenhetnének a szállítási költségek, továbbá a szállítmányozással kapcsolatos káros környezeti hatások. A kaucsukot az orosz pitypang gyökeréből nyerik ki.

Andreas Topp, a Continental anyag- és folyamatfejlesztésért, illetve gyártástechnológiáért felelős igazgatója a közleményben úgy fogalmazott: a német Fraunhofer Intézet molekuláris biológiával és alkalmazott ökológiával foglalkozó részlegével (IME), illetve a szintén német Julius Kühn Intézettel és a növénytermesztéssel foglalkozó Aeskulap vállalattal közösen végrehajtott, széleskörű kutatások eredményeként az elmúlt években kiváló eredményeket sikerült elérni a magas terméshozamú és ellenálló orosz pitypanggal.

Címkék: abroncs, gumi, pitypang, teszt

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:53, hétfő | Bulvár

Az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát fedezték fel Horvátországban

Vis szigetén, Komiza partjainál, 30-50 méteres mélységben fedezték fel az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát, egy görög kereskedelmi hajót a Kr. e. IV. századból - írta a Jutarnji List című napilap vasárnap.

2025. Július 13. 08:56, vasárnap | Bulvár

Magyarokat mentett meg egy görög sárkányszörfös - Videó

Apa és lánya sodródtak el, teljesen kimerültek, de végül megmenekültek.

2025. Július 11. 09:10, péntek | Bulvár

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank aranytartalékának ellenőrzése

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) aranytartalékának ellenőrzése; a Magyarországon őrzött 94,73 tonna aranytartalék kifogástalan állapotban van - közölte az MNB csütörtökön a Facebook oldalán.

2025. Július 02. 07:52, szerda | Bulvár

Hőség - Olaszországban munkavégzési korlátozásokat vezettek be a hőség miatt

A rendkívüli hőség miatt tucatnyi olaszországi tartományban a déli óráktól egészen délután közepéig korlátozzák a szabadtéri munkavégzést.