Hírek
2018. Március 09. 05:01, péntek |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/katasztrófavédelem
Rajz, makett és kisfilm - pályázatot hirdetnek gyerekeknek az esztergomi tűzoltók
Rajz, makett és rövidfilm pályázatot hirdetnek óvodások, általános iskolások és középiskolások részére az esztergomi tűzoltók az Esztergomi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság megalakulásának 150. évfordulója alkalmából.
A pályázatok központi témája az esztergomi tűzoltók mindennapjai - a tűzoltói hivatás bemutatásával, egy tűzoltói beavatkozás ábrázolásával, vagy bármilyen más, ötletesen elkészített, a tűzoltók, a tűzvédelem fontosságát hangsúlyozó művel nevezhetnek a résztvevők. A pályázat célja, hogy az óvodások és az iskolások kreatív alkotásaikon keresztül mutassák be a tűzoltók izgalmas és egyben veszélyes munkáját.
A felmenő rendszerű pályázatra három kategóriában – rajz, makett, kisfilm – több korcsoportban küldhetnek be alkotásokat.
Az alkotások benyújtásának határideje április 9-től 16-ig.
Benyújtás módja: a szabadkézi rajzoknak és maketteknek eredetiben, személyesen vagy postai úton kell megérkezniük az Esztergomi Katasztrófavédelmi Kirendeltség Titkárságára (2500 Esztergom Kossuth Lajos utca 40., hétfő-csütörtök: 8-16 óra között, péntek: 8-12 óra között), kisfilm kategóriában e-mailen várják a munkákat.
Meg kell adni a pályázó nevét, életkorát (a pályázat beérkezésének napján betöltött életkort), e-mail címét és telefonos elérhetőségét. Minden rajzalkotást jeligével kell ellátni. A művek mellé a szülő vagy gondviselő hozzájáruló nyilatkozatát is mellékelni kell.
A pályázat elbírálásának határideje: április 27. Az eredményhirdetésre május 3-án kerül sor az Esztergomi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság megalakulásának 150. évfordulója ünnepségén.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
