Hírek
2019. December 11. 12:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Rálőttek egy montenegrói üzletemberre Belgrádban
Rálőttek Miodrag Daka Davidovic montenegrói ellenzéki üzletemberre Belgrádban kedden késő este, az üzletember a kézfején sebesült meg, és kórházba szállították; az elkövető kereket oldott
– közölte a Blic című belgrádi napilap szerdán. A hoteltől nem messze egy kiégett gépjárművet is találtak, benne volt egy távcsöves puska, amellyel vélhetően a tettes az üzletemberre lőtt.
A kormánykritikus Davidovic, aki egyben a szerb pravoszláv egyház egységének szószólója is, éppen a niksici püspökkel beszélgetett, amikor meglőtték.
A montenegrói sajtó emlékeztetett arra, hogy Miodrag Davidovic néhány évvel ezelőtt kacérkodott a gondolattal, hogy beszáll a politikába, később azonban már az üzleti élettől is vissza akart vonulni. A 62 éves férfinak benzinkútjai, szeszfőzdéje és építési vállalkozása, valamint egy, oroszoktól vásárolt budvai szállodája is van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 10:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: a tagállamok hangolják össze az olajellátás biztonságát szavatoló intézkedéseket
2026. Március 31. 16:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: "új és ésszerűbb" iráni rezsimmel zajlanak komoly tárgyalások
Donald Trump szerint az Egyesült Államok egy \"új és ésszerűbb\" iráni rezsimmel folytat komoly tárgyalásokat a katonai műveletek lezárásáról - az amerikai elnök erről hétfőn írt internetes bejegyzésében.
2026. Március 30. 16:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - A térségbe érkezett USS Tripoli hadihajó több ezer katonával a fedélzetén
Az iráni konfliktus térségébe érkezett az amerikai haderő USS Tripoli hadihajója tengerész és tengerészgyalogos egységekkel a fedélzetén – jelentette be a Közel-Keletért felelős Középső Parancsnokság (CENTCOM) szombaton.

