Hírek
2023. Július 03. 10:48, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Rengeteg szemetet szállított Magyarországra Olaszországból
1900 tonna szemetet hozatott Olaszországból, majd helyezett el engedély nélkül kaposvári és pécsi ingatlanokon – a Kaposvári Járási Ügyészség vádat emelt ellene.
A vád szerint az ötvenes éveiben járó férfi olasz vállalatokkal szerződéseket kötött, jobbára műanyag, textil és papír hulladék szállítását vállalta. 2022 januárja és 2022 júliusa között több kamionnyi szemetet hozatott Pécsre és Kaposvárra, amit a cégei által bérelt, lakóövezetek melletti telkeken helyezett el.
A vádlottnak a hulladék gyűjtésére, tárolására engedélye nem volt.
A Kaposvári Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat. A többszörös visszaeső vádlottal szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.
Fotó: Ügyészség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld
Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad
Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
