Hírek
2012. Május 15. 14:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Reszkethetnek az illegális utazásszervezők
Szigorodhat a turizmusról és vendéglátásról szóló törvény, a jövőben a hatóságok könnyebben felléphetnek majd az illegális utazásszervező cégek ellen.
Egyre gyakoribbak az illegális utazásszervező cégek - mondta hétfőn az InfoRádiónak a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetségének szóvivője.
Molnár Judit szerint az engedély nélkül működő cégek általában buszos körutazásokat szerveznek. A legtöbbször beszedik a pénzt, az utat pedig nem bonyolítják le. A szövetség szóvivője szerint fontos lenne jogszabály szigorításra is ezen a téren.
Megkérdeztük a Nemzetgazdasági Minisztérium illetékes államtitkárságát, mit tesznek azért, hogy kevesebb legyen az engedély nélkül utakat szervező cég. A tárca közleményében jelezte, hogy az utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységet a kereskedelemről szóló 2005. évi törvény szabályozza. E szerint utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenység csakis a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal engedélyével folytatható.
Ugyanakkor az utazási szolgáltatás összeállítása és nyújtása, értékesítése csak akkor minősül engedélykötelesnek, ha azt üzletszerűen folytatják, ami rendszerességet, nyereségérdekeltséget feltételez.
A közlemény szerint lényeges szempont annak megítélése, hogy az utazásszervezést és közvetítést rendszeres haszonszerzésre törekedve végzik-e. A közlemény szerint az előkészület alatt álló és a tervek szerint hamarosan az Országgyűlés elé kerülő turizmusról és vendéglátásról szóló törvény igyekszik a jogi szabályozást úgy módosítani, hogy az hatékonyabban védje a legálisan működő vállalkozásokat, egyúttal megkönnyítse a hatóság számára az illegális utazásszervezés elleni fellépést.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
