Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2018. Augusztus 30. 08:48, csütörtök | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Robbanóképes állapotba kerülhetett a levegő Tokodon

Robbanóképes állapotba kerülhetett a levegő Tokodon

Nagy mennyiségben, zúgó hanggal áramlott ki szerdán Tokodon a gáz a levegőbe, ami robbanóképes állapotba kerülhetett – mondta a katasztrófavédelem újabb információkat elárulva az esetről.

Lakókat kellett kitelepíteni gázszivárgás miatt Tokodon - írtuk szerdán késő délután.

A katasztrófavédelem az eset után kifejtette, hogy egy tokod-üveggyári társasház lakóit kellett kitelepíteni otthonukból az átszakított gázvezeték miatt.

A ház előtti területen, munkagödör ásás közben az ott dolgozók átszakították a gázvezetéket. A gerincvezetékből a sérülés hatására nagy mennyiségben, zúgó hanggal áramlott ki a földgáz a szabadba. A levegőben robbanóképes állapotba kerülhetett - közölte a katasztrófavédelem.

Hozzátéve: a földmunkát végző dolgozók leadták a segélyhívást és földet lapátoltak a vezetékre.

A kiérkező esztergomi hivatásos tűzoltók és a gázszolgáltató szakemberei gyorsan elkezdték a veszély és a hiba elhárítását. A káreset parancsnoka méréseket végzett a gázkoncentráció mértékéről és a lakók kimenekítéséről döntött. Szerencsére a gázmű képes volt egy órán belül kijavítani a hibát, így a lakók is visszaköltözhettek.

Az Esztergomi Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője az ügy körülményeinek tisztázására hatósági eljárást kezdeményezett.

Fotó: Esztergom Hivatásos Tűzoltóparancsnokság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi

ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN

Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.

2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi

KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT

Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.