Hírek
2017. Július 04. 07:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Romboló gránátot találtak Ráckeresztúron

Második világháborús romboló gránátot találtak egy építkezésen hétfő este Ráckeresztúron. A tűzszerészek nem sokkal éjfél előtt fejezték be a helyszíni munkát, a gránátot a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Tóbiás Tünde tájékoztatása szerint a csaknem 100 kilogrammos szovjet romboló gránátot földmunkák során találták a munkások. Az azonosítás idejére a környéket lezárták. Ez négy házat, és 8-10 lakót érintett, akiknek azonban nem kellett elhagyniuk otthonaikat.
A tűzszerészek a gránátból a fenékgyújtót kiszerelték, a detonátort azonban nem sikerült kiszedniük, így azt a gyújtószerkezettel együtt megsemmisítik. A bombatestet a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják - tette hozzá a kommunikációs tiszt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Lázár János: egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése
Egy régi és mély sebet gyógyított be a magyarországi M6-os és a horvátországi A5-ös autópálya összekötése.
2025. Október 07. 07:35, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: nem Ukrajna elnöke fog dönteni az EU-csatlakozásról
Nem Ukrajna elnöke fogja eldönteni, hogy országa csatlakozhat-e az Európai Unióhoz, hanem a tagállamok, márpedig a magyar emberek már döntöttek
2025. Október 07. 07:33, kedd | Belföld
NGM: megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról
Megkezdődnek a tárgyalások az Alföldi Tej Kft. és a Magyar Állam között a tejipari vállalat felvásárlásáról - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az MTI-vel.