Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2021. Szeptember 27. 16:53, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Ruhásszekrényében gondozta a marihuánát

Ruhásszekrényében gondozta a marihuánát

Kábítószer birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytattak nyomozást a debreceni rendőrök egy marokkói férfival szemben.

A rendőröknek olyan információ jutott a tudomására, hogy egy debreceni lakásban marihuánát termeszt egy albérlő. A nyomozók 2021. április 8-án kutatást tartottak az ingatlanban. A 28 éves marokkói állampolgár szobájának több pontján is találtak kábítószergyanús zöld növényi származékokat és nagy meglepetésükre a ruhásszekrénybe egy egész tő cannabis volt beállítva – közölte a rendőrség.

A rendőrök a növényi származékokon kívül, az azok termesztéséhez szükséges műszaki eszközöket is lefoglalták, a külföldi férfit pedig előállították. Gyanúsítotti kihallgatását követően kábítószer birtoklás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak vele szemben büntetőeljárást.

A Debreceni Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és a keletkezett iratokat a napokban megküldte az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".