Hírek
2018. Április 23. 05:01, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Saját csillaga lett a Dunakanyarnak
A Csillagászat nap alkalmából a helloDunakanyar csapata elnevezte a Dunakanyar Magyarország nevű csillagot, így szombattól már a Dunakanyarnak saját csillaga van.
A csillag a RA 14h 55m 27.01s DEC -31° 25' 02.62" égi koordináták alatt, a „Dunakanyar Magyarország” csillag, a 24575793 azonosítószámmal lett regisztrálva nemzetközi adatbázisban– tájékoztatta az infoesztergom.hu-t a helloDunakanyar csapata.
Hogyan találhatjuk meg a Csillagunkat az égen?
Egy kristálytiszta éjjelen is csak töredék részét láthatjuk szabad szemmel a csillagoknak, így lehet, hogy a csillag is kívül esik a szabad szemmel láthatóakon. Megtalálásában azonban a hozzánk legközelebbi planetárium vagy asztrológiai klub professzionális tanácsokkal láthat el, vagy az ottani teleszkóppal akár meg is tudjuk nézni a csillagunkat.
Ennél egyszerűbb lehet a Google Earth használata. Pár egyszerű lépéssel a képernyőnk előtt ülve is megnézhetjük a csillagunkat
A Google Earth egyszerűen, ingyenesen letölthető program a https://www.google.com/intl/hu/earth/desktop/ webcímről.
Klikkelj a „Google Föld letöltése” gombra, majd a letöltés után kövesd a telepítési útmutatót. Ha feltelepítetted és megnyitottad a programot látni fogsz egy sor ikont a menünél, a képernyő tetején. Klikkelj arra az ikonra, ami úgy néz ki mint a Szaturnusz bolygó, hogy a csillagokat lásd. A legördülő menüből válaszd ki a „sky” -t, majd csillagok és konstellációk jelennek meg a képernyőn. A képernyő bal felső sarkában két szövegdobozt találsz a „search” alatt. Válaszd ki a „Location Search” opciót. Át kell írni a Right Ascension (RA) és a Declination (DEC) értékeket, a Csillag Okleveléről, egy olyan formátummá, amit a Google Earth megért. Ezt nagyon egyszerűen meg tudod tenni!
Eredeti koordináta: RA 14h 55m 27.01s DEC -31° 25' 02.62" Átkonvertált, Google által is megértett koordináta: 14:55:27.01,-31:25:02.62 Ha az átalakítást sikeresen elvégezted, írd be a 14:55:27.01,-31:25:02.62 kódsort a „Search” dobozba és nyomj entert, es a Google Earth ráközelít a csillagra!
A koordináták segítségével és a megfelelő eszközökkel bármely a csillagászatban kicsit jártasabb személy meg tudja találni a Mi Csillagunkat az égen, ha elmész egy csillagvizsgálóba hatalmas élmény lehet, ha a saját csillagodra állítják a teleszkópot, és saját szemeddel is meg tudod nézni az elnevezett csillagunkat!
A csillagregisztrációs weboldal a következő linken érhető el:
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Október 01. 12:28, kedd | Helyi
Negyedik alkalommal hívja alkotásra a diákokat a sikeres Richter TETT-mesepályázat
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre