Hírek
2018. Július 02. 09:22, hétfő |
Helyi
Forrás: ügyészség
Saját kisfiát folyamatosan verte, nevelt gyerekét késsel fenyegette egy férfi Esztergomban
A gyereket verve jó nevelni - vallotta az esztergomi férfi, aki ellen vádat emelt az ügyészség a minap. Akár 7 évet is kaphat.
Kiskorú veszélyeztetésének bűntette, és személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétsége miatt emelt vádat az Esztergomi Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki rendszeresen verte a kisfiát, míg a nevelt gyermekét megfenyegette.
A vádlott és a nő élettársi kapcsolatban éltek Esztergomban. 2012-ben született meg közös gyermekük, akit a nő előző kapcsolatából származó három másik gyermekkel együtt neveltek.
Az apának már a kisgyermek megszületésekor sem volt türelme a sértett neveléséhez, zavarta a csecsemő sírása, ami miatt néhány hónapos korától kezdve rendszeres testi fenyítést alkalmazott, mivel elvei szerint „a gyereket verve jó nevelni”. A vádlott a kisbabát rendszeresen megrázta, a pelenkán keresztül a fenekét ütötte, álló helyzetből az ágyra dobta. Amikor a kisfia járni kezdett, a vádlott rendszeresen a nyakára csapott rá. A férfi egyszer olyan erővel ütötte meg a sértett arcát, hogy a gyermek szája vérzett.
Amikor esténként a férfi hazaért, a sértett általában elbújt, mivel annyira félt az apjától.
Az édesanya mindig a gyermek védelmére kelt, és többször elhagyta a párját a kisfiúval szemben tanúsított magatartása miatt.
Az apa a szülői kötelességét súlyosan megszegte akkor, amikor a sértettet rendszeresen bántalmazta, aminek következtében a gyermek pszichésen és érzelmileg súlyosan sérült.
A férfi és a legidősebb nevelt gyermeke között az évek során feszült viszony alakult ki. A fiú január 17-én, a lakás konyhájában szóváltásba keveredett a férfival, aki megfenyegette, majd a nadrágja zsebéből elővett egy kést, amit a nevelt fia felé tartott. A vádlott pár nappal később megismételte a korábbi fenyegetését, mivel a nevelt fia megakadályozta abban, hogy a kisfiút fenyítési célzattal a tusolóban vízzel lelocsolja.
A vádlottal szemben a halmazati szabályokra tekintettel egy évtől hét évig terjedő szabadságvesztés büntetés is kiszabható. Az elkövető büntetőjogi felelősségéről az Esztergomi Járásbíróság fog dönteni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 09. 09:01, kedd | Helyi
Így látják saját egészségüket a nők a Richter Gedeon nemzetközi kutatása szerint
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
