Hírek
2017. Október 11. 07:55, szerda |
Helyi
Forrás: ugyeszseg.hu - fotó: illusztráció
Sokak pénzét kicsalta a neten keresztül – kártérítést kér az esztergomi ügyészség
Szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt emelt vádat egy 21 éves férfival szemben az Esztergomi Járási Ügyészség.
A férfi 2016 decembere és 2017 áprilisa között az egyik internetes oldalon eladásra kínált különféle számítástechnikai termékeket, és játékszoftvereket, melyek árát a vásárlókkal történt megbeszélést követően átutalással kérte. A férfinak azonban nem állt szándékában a műszaki cikkeket elküldeni, hiszen azokkal nem rendelkezett, célja az volt, hogy becsapja a megrendelőket. Miután az elkövető a pénzt megkapta, a hirdetést törölte, és a vásárlók számára elérhetetlenné vált.
Az elkövető ezzel a módszerrel 21 sértettet csapott be.
A járási ügyészség a férfivel szemben pénzbüntetés kiszabását, és azt is indítványozta, hogy térítse meg a sértetteknek okozott kárt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi
BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG
A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

